Handmade Crossbody Crochet Sling Bag
$95.00
| Material | Crochet |
| color | yellow |
| size | 22.86 x 7.62 x 17.78 cm |
| Weight | 300 grams |
| Country of manufacture | India |
| Material | Crochet |
| color | Same as the photo |
| height | 17.78 cm |
| width | 7.62 cm |
| length | 22.86 centimeters |
| Weight | 300 grams |
| type | Sling Bag |
| Department | woman |
| Features | Mobile phone holder, casual use |
| style | Same as the photo |
| Country of manufacture | India |
100% Handcrafted by Government Certified Artisans in Bhopal.
Craft Type: Crochet Crafts
Outer: Crochet. Inner: Cotton. Color: Golden & Cream
Closure Type: Button
Club name: Women
Lifestyle: Ethnic & Traditional
Strap Type: Chain
Target gender: Women
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.





Reviews
There are no reviews yet.