Handmade Handbag Bridal Clutch
$110.00
| Material | material |
| color | silver |
| size | 20.5 x 5.28 x 12.5 cm |
| Weight | 630 grams |
| Country of manufacture | India |
HANDMADE WITH LOVE: Not only do you make a bold statement with this stylish handbag, but you’re also supporting the Indian artisans who lovingly and painstakingly handpicked the entire collection. Each piece is uniquely designed and crafted with artistic perfection and may vary slightly from what you see on your digital screen.
| Material | material |
| color | silver |
| height | 12.5 cm |
| width | 5.28 cm |
| length | 20.5 centimeters |
| Weight | 630 grams |
| type | Sling Bag |
| Department | woman |
| Features | Mobile phone holder, casual use |
| style | Same as the photo |
| Country of manufacture | India |
Dimensions: Clutch Length – 8.07 inches x Height – 4.92 inches x Width – 2.08 inches, Weight – 564 grams
DESIGN: Handcrafted in India, the evening bag’s soft fabric interior has enough space to store credit cards, cash, and other small essentials like your cell phone, lipstick, highlighter, keys, etc.
Occasion: This women’s evening clutch bag is perfect to match with dresses and shoes for weddings, birthdays, parties, prom night, date night, Christmas or any formal or informal event where you want to attract attention.
GIFT: So beautiful and elegant, this bridal clutch makes a perfect gift for any fashionista on Weddings, Christmas, Birthdays, Wedding Anniversaries, Valentine’s Day, Diwali and Mother’s Day.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.