Women’s Sling Bags
$35.00
| Material | cotton |
| color | dark blue |
| size | 17.78 x 10.16 x 22.86 cm |
| Weight | 280 grams |
| Country of manufacture | India |
| Material | cotton |
| color | dark blue |
| height | 22.86 cm |
| width | 10.16 cm |
| length | 17.78 centimeters |
| Weight | 280 grams |
| type | Sling Bag |
| Department | woman |
| Features | Mobile phone holder, casual use |
| style | Same as the photo |
| Country of manufacture | India |
The outer material of this sling bag is faux leather. The inner material is polycotton.
Color: Blue; Occasion: Travel, Business
Dimensions: L x H x W = 10×10.5×1 inches
Number of compartments: 1; Number of pockets: 2; Closure type: Zipper; Handle: Single
Washing Care: Wipe clean with a clean, dry cloth. Avoid exposure to extreme heat.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
There are no reviews yet.